Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Przeciw mowie nienawiści [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 14 stycznia 2019 22:37W ciszy i symbolicznym napisem zduńskowolanie uczcili pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.


Śmierć prezydenta Pawła Adamowicza, który zginął z rąk bandyty ugodzony nożem podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poruszyła także mieszkańców Zduńskiej Woli. Wczoraj wieczorem kilkaset osób spotkało się przy Ratuszu, by oddać hołd prezydentwi Gdańska.


- Jak nigdy dotąd widzimy, jak słowo może niszczyć. Jak podziały w społeczeństwie wykorzystywane właściwie tylko w celach politycznych mogą doprowadzić do tego, że radosny dzień staje się tragedią – powiedziała Joanna Pawłwska


Uczestnicy spotkania przynieśli ze sobą znicze, które ułożyli przed Ratuszem w skrót R.i.P to oznacza w języku angielskim „rest in peace” - „spoczywaj w pokoju”.


Nieco wcześniej do wydarzeń w Gdańsku odniósł się prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora, który także nie ma wątpliwości, że przyczyną tej tragedii jest rozprzestrzenianie mowy nienawiści, głównie wśród polityków.


- Teraz niestety poczuliśmy, jak wielką moc ma słowo, jak niewiele brakuje, aby słowa pełne nienawiści przerodziły się w czyny. Ja myślę, że jest to przede wszystkim przyczynek dla nas polityków, aby obniżyć poziom emocji w debacie publicznej. Niestety, jest to mord z polityką w tle – stwierdził prezydent Konrad Pokora.


Na znak żałoby, flagi przy Urzędzie Miasta w Zduńskiej Woli obniżono do połowy masztu.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski