Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
"200 lat" Pani Heleno! [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 12 stycznia 2019 16:29

 

 


 

Uwielbia podróże, biegle mówi w dwóch obcych językach, a jej największą pasją są... pszczoły. Pani Helena Nejman ze Zduńskiej Woli obchodziła niedawno urodziny. Ale w jej przypadku, ogromnym nietaktem byłyby życzenia „stu lat”..

 


Pani Helena Nejman ze Zduńskiej Woli Właśnie skończyła... 102 lata! Gdy się urodziła się, trwała jeszcze I wojna światowa. Pochodzi z rodziny szlacheckiej dawnych właścicieli Krobanówka. Zachowała ogromną sprawność umysłu. Ma wyższe wykształcenie i nadal biegle mówi po niemiecku i francusku. Wpomnieniami najchętniej wraca do beztroskich czasów szkolnych, ale bardzo wiele pamięta również z pierwszych dni II wojny, gdy pomagała w ramach Czerwonego Krzyża. Głęboko w pamięć wrył się jej obraz pewnej kobiety w czasie bombardowania.


 

- Za kościołem tam był szereg takich dommków. I to bombardowanie było takie, że te domki były poniszczone. Jak się tam wchodziło do takiego domku, który jeszcze istniał, to dosłownie pamiętam, jak była jakaś kobieta i leżała na łóżku i była zupełnie biała, kompletnie biała. Nie wiem, czy ze strachu, czy z tego tynku, który spadł na nią – wspomina Helena Nejman


Pani Helena twierdzi, że nigdy nie dbała szczególnie o zdrowie a przyczyny tak sędziwego wieku upatruje raczej w swoim bardzo pozytywnym nastawieniu do świata.


 

- Może to, że jestem zdrowa po prostu. A jak jestem zdrowa, to jestem do życia pozytywnie nastawiona – zauważa Pani Helena


Od prezydenta miasta oraz Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli dostała na urodziny tort i życzenia następnych stu lat w zdrowiu.


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: niedziela, 13 stycznia 2019 21:31
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski