Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
„To oszustwo wyborcze” - twierdzą działacze PiS
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 09 stycznia 2019 21:45

 

 

Radni Prawa i Sprawiedliwości w Zduńskiej Woli zarzucają „oszustwo wyborcze” prezydentowi miasta i działaczom Platformy Obywatelskiej. Sprawa dotyczy radnej Kucharskiej.

 

Oszustwem wyborczym radni Prawa i Sprawiedliwości w Zduńskiej Woli nazwali podjęcie mandatu radnej miasta przez Joannę Kucharską z Koalicji Obywatelskiej. Przypomnijmy, że Kucharska miała zrezygnować z mandatu po niefortunnych wpisach na portalu społecznościowym, nawiązujących do partii rządzącej. Mandat jednak podjęła na wezwanie lokalnych władz swojego ugrupowania, co działacze PiS ostro skrytykowali.


- W deklaracjach, które podczas kampanii wyborczej składał prezydent Konrad Pokora powiedział, że radna absolutnie nie przyjmie mandatu i kolejna osoba z listy weźmie za nią ten mandat. Tak się jednak nie stało. Oczywiście nasi radni zadawali pytania podczas sesji. Prezydent odpowiadała, że te słowa wypowiedziane w kampanii były słowami wypowiedzianymi w emocjach. Ta, że z naszej strony jest również obawa, że osoba, która wypowiada pewne rzeczy w emocjach, a później się z nich wycofuje, nie do końca może dobrze poprowadzić miasto, jeżeli chodzi o zarządzanie – mówił w czasie dzisiejszego spotkania z dziennikarzami przewodniczący Klubu Radnych PiS w zduńskowolskiej Radzie Miasta Damian Kunert

 
Według radnych PiS Joanna Kucharska podjęła mandat po to, by Koalicja Obywatelska mogła spokojnie przegłosować zaproponowaną przez siebie – zbyt wysoką ich zdaniem - pensję dla nowego prezydenta.


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: środa, 16 stycznia 2019 19:41
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski