Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Nowa karetka już ratuje [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 19 grudnia 2018 18:19Nowa karetka pogotowia trafiła do zduńskowolskiego szpitala powiatowego. Dziś rano nastąpiło jej oficjalne przekazanie.


Najnowszej generacji defibrylator, respirator, oraz inny noowczesny sprzęt ratowniczy trafił dziś do zduńskowolskiego szpitala w postaci nowej karetki pogotowia. Została kupiona z środków rządowych. Cały koszt jej – pół miliona złotych - pokryła dotacja z Urzędu Wojewódzkiego. Kupno nowoczesnego sprzętu było możliwe dzięki staraniom marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera, któremu podziękowały osobiście władze powiatu.


Nowa karetka nie tylko zwięszy mobilność zduńskowolskiego pogotowia w zakresie możliwości szybszego dotarcia do pacjentów, ale także znacząco podniesie możliwości ratownicze i komfort pracy samych ratowników


 

- To ergonomia, na najwyższym poziomie. Przestrzeń, która tak mała jest, a tak wiele w niej się dzieje, musi być dla nas funkcjonalna. Ta karetka to nam ułatwia, co się przekłada wymiernie na świadczenia zdrowotne, na medyczne czynności ratunkowe, które tutaj realizujemy – podkreśla ratownik medyczny Mariusz Kowalczyk


Oprócz karetki, do zduńskowolskiego szpitala trafił wcześniej nowoczesny sprzęt do diagnostyki za blisko 1 milion 200 tysięcy złotych, który w 80% także sfinansowany był z pieniędzy przekazanych przez władze województwa. 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski