Reklama
26 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Do końca roku zostało 281 dni.
Reklama
Reklama

 
Kuchnia, jak w prawdziwej restauracji [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 02 grudnia 2018 19:17Zespół Szkoł w Wojsławicach wzbogacił się o nową, pracownię gastronomiczną. Pochwalić się podobną, może zaledwie kilka szkół w kraju.

 

Nowa pracownia gastronomiczna w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Zawodowego w Wojsławicach wyposażona została we wszystkie te elementy, które znajdują się w restauracjach i kawiarniach. To bar oraz doskonale wyposażona kuchnia z całym zapleczem. Lucyna Gara nauczycielka na profilu gastronomicznym przekonuje, że szkole potrzebna była taka pracownia:

 

- Pracownia jest ważna przede wszystkim z tego względu, że młodzież będzie podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, swoje umiejętności. Będzie pracować w realnych warunkach w takich, jakby rzeczywiście pracowała w zakładzie gastronomicznym.

 

W nowej pracowni oprócz typowego wyposażenia restauracyjnej kuchni, są na przykład pakowarka i cylkulator, piec konwekcyjno – parowy, miksery, chłodziarki, ekspresy do kawy. Co ciekawe, będzie również dotykowy terminal do obsługi klientów. Uczniowie nie mają wątpliwości, że nowa pracownia ułatwi im praktyczną naukę zawodów związanych z gastronomią.

 

- Było nam niewygodnie. Mieliśmy za mało sprzętu. Bardzo się denerwowaliśmy, jak nam czegoś brakowało. No, było inaczej. Teraz wchodzimy, mamy kuchnię oddzielnie, mamy oddzielnie bar. Tutaj zawsze będzie czysto, nie będzie to to już na świetlicy, gdzie nie ma do tego warunków takich jak tutaj. Tak, że to duże udogodnienie - mówi uczennica tej szkoły Martyna Matusiak

 

Nowa pracownia gastronomiczna w szkole w Wojsławicach to efekt realizowanego w niej programu pod nazwą „A nóż , widelec”. Dotąd zaledwie kilka szkół w Polsce mogło pochwalić się tej klasy wyposażeniem dla swoich uczniów. 

 

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski