Reklama
21 Marca 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Do końca roku zostało 286 dni.
Reklama
Reklama

 
Hanna Iwaniuk – nowym starostą
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 22 listopada 2018 19:13

 

Hanna Iwaniuk z Koalicji Obywatelskiej została wybrana na nowego starostę powiatu zduńskowolskiego. Zastąpiła na tym stanowisku Wojciech Rychlika.

 

Zmiana ta dokonała w obrębie tej samej opcji politycznej, która uzyskała większość w Radzie powiatu zduńskowolskiego. Wojciech Rychlik z Koalicji Obywatelskiej pełnił funkcję starosty powiatu zduńskowolskiego przez trzy ostatnie kadencje. Zarząd lokalnych struktur tej partii, głosami swoich radnych postanowił jednak dokonać zmiany starosty. U podstaw tej decyzji, jak mówiono w kuluarach była chęć „przewietrzenia” urzędu i nowego sposobu spojrzenia na kluczowe sprawy powiatu. Wojciecha Rychlika zastąpiła na tym stanowisku Hanna Iwaniuk, liderka lokalnych struktur PO, była wiceprezydent Zduńskiej Woli, która stawia przed sobą na najbliższy czas dwa priorytety.

 

- Główny to szpital i tutaj cała uwaga będzie skupiona na tym, żeby to był szpital, który może dalej funkcjonować: nowoczesny, z zapewnioną kadrą lekarzy. Taki szpital, w którym bezpiecznie będą się czuli przede wszystkim pacjenci, al w którym dobrze będą się czuli lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, diagności. Mamy nowoczesny sprzęt i spore możliwości – powiedziała Hanna Iwaniuk – nowa starosta powiatu zduńskowolskiego

 

Drugi priorytet to oświata. Wojciechowi Rychlikowi na osłodę przypadła funkcja wicestarosty. Przewodniczący Rady Powiatu Zduńskowolskiego został Piotr Warchlewski także z Koalicji Obywatelskiej.

 

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski