Reklama
21 Marca 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Do końca roku zostało 286 dni.
Reklama
Reklama

 
Prezydent – zaprzysiężony. Przewodniczący - wybrany. [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 21 listopada 2018 20:59

 


Konrad Pokora – zaprzysiężony na prezydenta. Jakub Trenkner – wybrany na przewodniczącego. Radni złożyli ślubowanie. Jeden z radnych PiS głosował na korzyść KO.


W Zduńskiej Woli zaprzysiężono Konrada Pokorę na nowego prezydenta miasta. Na forum nowej Rady złożył uroczyste ślubowanie: Obejmując urząd prezydenta miasta uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg” .


Oprócz zaprzysiężenia nowego prezydenta wybrano prezydium Rady Miasta. Przewodniczącym został Jakub Trenkner z Koalicji Obywatelskiej a wiceprzewodniczącymi: Joanna Jarosławska i Tomasz Siemienkowicz z tej samej formacji. Fotel jednego wiceprzewodniczącego Koalicja zaproponowała radnym PiS, lecz nie skorzystali z tej propozycji, bo... oczekiwali więcej.


- 10 mandatów na 21, to jest tylko o jeden mniej, niż posiada Koalicja Obywatelska. Dlatego chcieliśmy podzielić się pracą na rzecz miasta w komisjach i prezydium tak, aby to dwie osoby z Prawa i Sprawiedliwości były przewodniczącymi komisji, oczywiście razem z wiceprzewodniczącym rady. Niestety, Koalicja Obywatelska nie przystała na nasze warunki – wyjaśniał Damian Kunert, szef Klubu Radnych PiS

 

Koalicja Obywatelska podkreśla natomiast, że jej propozycja miała przywrócić dobry obyczaj, by wszystkie największe ugrupowania w Radzie miały swoich reprezentantów w jej prezydium. Obyczaj - od którego odstąpili radni PiS poprzedniej kadencji, obsadzając wszystkie najważniejsze stanowiska.

 

- Cztery lata temu, na zapytanie kolegów z PiSu „czy możemy na coś liczyć”, bo to dobry zwyczaj, bo nie ma żadnych przepisów na ten temat, odpowiedzieli, że „nie”. My chcieliśmy pokazać inną jakość. Zaproponowaliśmy wiceprzewodniczącego w prezydium miasta. Zaproponowaliśmy wiceprzewodniczących we wszystkich pięciu komisjach, aby nam się ta współpraca układała. Na ten moment woli nie było. Mam nadzieję, że na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy jednak znajdziemy wspólny język i jednak będziemy współpracować – stwierdził Jakub Trenkner – przewodniczący Rady Miasta z KO.

 

Ciekawostkoą może być fakt, że Koalicja Obywatelska miała tego dnia z różnych przyczyn o jednego radnego mniej niż PiS. Przy wyborze przewodniczącego Rady, jeden z członków Prawa i Sprawiedliwości zagłosował więc na korzyść KO. Kolejne posiedzenie Rady Miasta Zduńska Wola zaplanowano na najbliższy piątek.

Aktualizowany: środa, 21 listopada 2018 21:26
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski