Reklama
21 Marca 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Do końca roku zostało 286 dni.
Reklama
Reklama

 
Nowe tabliczki na przystankach
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 12 listopada 2018 21:38Oprócz dostosowania rozkładu jazdy autobusów do zmian w kursowaniu pociągów ŁKA, zduńskowolskie MPK postanowiło także zmienić tabliczki na przystankach. Dlaczego?


Zduńskowolskie MPK na bieżąco dostosowuje rozkład jazdy autobusów miejskich do rozkładu pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Jednak oprócz rozkładu, postanowiło zmienić również szatę graficzną tabliczek na przystankach. Władze spółki twierdzą, że jest to reakcja na sygnały od mieszkańców dotyczące tej sprawy.


- Mam nadzieję, że będzie to bardziej czytelne, weryfikowalne dla osób starszych. Te cyfry będą większe, będzie podział kolorowy na dni robocze, sobotę i niedzielę. Będzie również legenda oznaczeń. Tak, że mam nadzieję, że przyjmie się to z akceptacją pasażerów, że będzie to bardziej czytelne, bo mieliśmy sygnały, że te poprzednie tabliczki miały troszkę za małe cyfry. Liczby, literki. Tak, że mam nadzieję, że to się przyjmie – mówi prezes MPK Michał Płatek


Zmienione graficznie tabliczki pojawiły się już na większości przystanków autobusowych w Zduńskiej Woli. Władze spółki mają nadzieję, że to ułatwi mieszkańcom korzystanie z komunikacji miejskiej.

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski