Reklama
26 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Do końca roku zostało 281 dni.
Reklama
Reklama

 
Rowerem przez kraj – dla Niepodległej
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 12 listopada 2018 11:43


 

 


 

Przemierzyła rowerem całą Polskę, by uczcić 100-lecie niepodległości. Na chwilę zatrzymała się w Zduńskiej Woli . I zachwyciła się naszym miastem.

 

 

 


Miłka Raulin – gdynianka, pokonywała rowerem codziennie 100 kilometrów na stulecie niepodległości i dotarła także do Zduńskiej Woli. To jedyne miasto w naszym województwie, w którym się zatrzymała.


- Kierowałam się sercem i myślę, że to był dobry wybór. Ale tutaj kluczowe było to, żeby przekjechać to 100 kilometrów. Chciałam, żeby ta trasa biegła dokładnie z poługdnia czyli z gór, które kocham, do Gdyni – mojego miasta urodzenia, bo taki jest cel. I zduńska Wola wypadła dokładnie na setnym kilometrze - powiedziała Miłka Raulin


Miłka Raulin jako inżynier kolejnictwa, bardzo chętnie odwiedziła Skansen Starych Lokomotyw w Karsznicach. Zachwyciła się Zduńską Wolą i bardzo ciepłym przyjęciem, jakie jej tu zgotowano. Zamierza tu wrócić. Do Gdyni Miłka dojechała dokładnie 11 listopada. Przemierzanie Polski rowerem, to było kolejne z wielu wyzwań, jakie Miłka podejmuje w swoim bardzo aktywnym życiu. Jednym z największych było zdobycie korony Ziemi – 7-u najwyższych szczytów na wszystkich kontynentach. Dokonała tego jako najmłodsza Polka.

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski