Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Konrad Pokora w II turze
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 22 października 2018 20:44


O wyniku swoim oraz Koalicji Obywatelskiej, o tym czy w II turze obawia się Damiana Kunerta oraz kto z kontrkandydatów zaskoczył go najbardziej, powiedział nam Konrad Pokora, który wygrał I turę wyborów na prezydenta Zduńskiej Woli. (Cały wiwiad - jeszcze dziś na www.TELEWIZJACENTRUM.pl)

 

Już wiadomo, że właśnie Pan z Panem Damianem Kunertem będziecie rywalizować w drugiej turze...

 

No właśnie. Wyniki są jeszcze nieoficjalne, natomiast myślę, że nic już tego nie zmieni. W drugiej turze za dwa tygodnie spotkam się z Damianem Kunertem z Prawa i Sprawiedliwości. Tak zadecydowali wyborcy a ja się bardzo z tego cieszę. Cieszę się przede wszystkim z tego, że była naprawdę wysoka frekwencja, że przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej mają większość w Radzie Powiatu. W sejmiku doskonały wynik również zrobiony i wszystko wskazuje na to, że również w Radzie Miasta będziemy mieli większość, więc wszystko się doskonale poukładało.

 

Czy Damian Kunert to groźny konkurent?

 

Każdy z konkurentów był groźny. Tak naprawdę liczyłem w skrytości serca, że ta druga tura będzie z moim udziałem, natomiast równie dobrze oprócz Damiana Kunerta mógł się w niej znaleźć któryś z pozostałych konkurentów. Tak, że nikogo nie lekceważę. Ja mam naprawdę dużo pokory w sobie i naprawdę poważnie traktuję każdego z kandydatów.

 

Teraz krótko, bo już za 2 tygodnie druga tura. Czy będzie na te dwa tygodnie jakaś specjalna strategia wyborcza?

 

Nie chciałbym zdradzać na początku ostatniej prostej naszej strategii. Na pewno bierzemy się od jutra rana ostro do roboty. No musimy przekonać przez tych kilkanaście dni wyborców wszystkich moich kontrkandydatów, aby 4 listopada to na mnie oddali swój głos. Mamy paręnaście dni do tego, aby ich przekonać.

 

Kandydatów było siedmioro. Wynik którego z nich był dla Pana zaskoczeniem in plus albo in minus?

 

Myślę, że zaskoczeniem in plus jest wynik bardzo przyzwoity Pani Marzeny Jarugi. Natomiast in minus jednak Piotr Niedźwiecki. Prezydent z 10-letnim stażem, który uplasował się na 4. pozycji. To świadczy jednak o tym, że zduńskowolanie dojrzeli do tego, żeby na szczycie władzy dokonać zmiany. Liczyłem, że Piotr Niedźwiecki będzie cieszył się jednak większym poparciem. No ale cóż, takie są wyroki wyborców.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

Z Konradem Pokorą, kandydatem na prezydenta Zduńskiej Woli

rozmawiał: Sławek Cybulski


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski