Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Nieoficjalnie – miasto, gminy, powiat
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 22 października 2018 20:24Drugie tury w Zduńskiej Woli i Zapolicach. Przewaga Koalicji Obywatelskiej w samorządzie miejskim i powiatowym. Reelekcje w Szadku i Gminie Zduńska Wola – to wciąż nieoficjalnie.

 

Wstępne wyniki wskazują na to, że w wyborach na prezydenta Zduńskiej Woli, kandydat Koalicji Obywatelskiej Konrad Pokora uzyskał 38% głosów a Damian Kunert z Prawa i Sprawiedliwości - 29%. Obaj spotkają się więc w drugiej turze. Marzena Jaruga z komitetu Zgoda i Rozwój będzie miała około 10% poparcia, Piotr Niedźwiecki 9%, Andrzej Brodzki 8%. Paweł Kosiński z Kukiz'15 oraz Dawid Zemlak z Przyjaznego Miasta mogą liczyć na około po 2% poparcia. Frekwencja w Zduńskiej Woli w tych wyborach samorządowych wyniosła blisko 57%. To więcej niż 4 lata temu.

 

Wiele wskazuje na to, że w Radzie Miasta większość – 11 radnych będzie miała Koalicja Obywatelska. PiS wprowadzi do niej 10 radnych. W Radzie Powiatu: 10 radnych KO i 6 radnych PiS.

W Gminie Zduńska Wola wójt Henryk Staniucha wygrał przygniatającą przewagą blisko 70% głosów i wprowadzi do Rady Gminy 12 członków swojego komitetu. W Zapolicach ubiegający się o reelekcję Witold Oleszczyk powalczy w II turze z Przemysławem Strzelczykiem z Prawa i Sprtawiedliwości. W Szadku Artur Ławniczak uzyskał 55% poparcia i zapewnił sobie reelekcję.

Oficjalne wyniki wyborów w powiecie zduńskowolski znane będą prawdopodobnie jutro.


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski