Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
3 nowe maszyny w taborze MPK
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 20 października 2018 21:57Zduńskowolskie MPK stopniowo wymienia tabor autobusowy. Właśnie kupiło 3 nowe pojazdy które zastąpią najbardziej wysłużone.

 

Tabor autobusowy miejskiego przewoźnika zduńskowolskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji wzbogacił się o 3 nowe Iveco. To kolejny krok w polityce stopniowej wymiany starego taboru na nowe maszyny. Podobnie, jak 6 poprzednich, które trafiły tu 2 lata temu, kolejne 3 auta zakupione zostały na zasadach leasingu. Nowe auta to niskopodłogowce z możliwością przewożenia wózków inwalidzkich, dziecięcych, na 32 miejsca siedzące, 59 stojących, ogrzewane i klimatyzowane. To także najnowocześniejsze maszyny na rynku, jeśli chodzi o normy hałasu i wydzielania spalin. Podobnych autobusów w zduńskowolskim MPK jest teraz 9. Pozostałych 14 jest już mocno wysłużonych. Prezes Michał Płatek zapowiada, że obrany przez kolejne władze spółki kurs stopniowej wymiany taboru będzie w najbliższych latach kontynuowany. W kręgu zainteresowania spółki są już nie tylko autobusy spalinowe.

 

- Obecnie pracujemy nad możliwością starania się, złożenia aplikacji do projektu rządowego o dofinansowanie na autobusy elektryczne – mówi prezes MPK Michał Płatek

 

Cała operacja leasingowa będzie kosztowała zduńskowolskiego przewoźnika 2 mln 900 tysięcy złotych brutto wraz z wykupieniem po czterech latach tych autobusów na własność. Najstarsze auta z taboru, będą sprzedawane lub złomowane.


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski