Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Nowe oblisze parku [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 20 października 2018 21:41Oddano do użytku zmodernizowany Park Miejski w Zduńskiej Woli. Nowy blask zyskały parkowe alejki, stawy, roślinność i wyspa. Są każe nowe miejsca do aktywnego wypoczynku dla mieszkańców – zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych.

 

Modernizacja a właściwie rewaloryzacja Parku Miejskiego w Zduńskiej Woli trwała blisko 2 lata. Przebudowie poddano niemal wszystkie jego elementy. Odnowiono wszystkie ścieżki i alejki, których teraz jest nawet więcej niż poprzednio. Oczyszczone stawy zyskały nowe obrzeża i roślinność oraz nowoczesny system filtracji wody. W odrestaurowanym sercu parku – na wyspie można będzie teraz organizować imprezy plenerowe. Prowadzi na ną nowy mostek z balustradami w takim samym stylu, jak ławki, kosze oraz balustrady zbudowanych na obu stawach tarasów widokowych – to nowy element w parku, podobnie jak lampy, altany do biwakowania oraz nowa roślinność. Posadzono 180 nowych drzew, 4.300 krzewów oraz 27 tysięcy roślin cebulkowych.

W zmodernizowanym parku zainstalowano podświetlaną fontannę. Jest również nowoczesna publiczna toaleta. Powstały 2 nowe place zabaw oraz plenerowa siłownia.

 

Nowa infrastruktura znalazła się już pod nadzorem straży Miejskiej, poprzez 14 zainstalowanych tu kamer monitoringu. Cała inwestycja kosztowała nieco ponad 9 milionów złotych z czego prawie 6,5 miliona stanowiło dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i RPO. 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski