Reklama
21 Marca 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Do końca roku zostało 286 dni.
Reklama
Reklama

 
Napadli na policjantów
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 16 października 2018 20:53Dwaj bracia zaatakowali policjantów podczas kontroli drogowej. Grozi im 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 12 października, gdy policjanci z drogówki próbowali zatrzymać do kontroli drogowej renault, którego kierowca zignorował sygnały do zatrzymania pojazdu i zaczął uciekać. Ścigający policjanci wjechali za nim na teren posesji w gminie Zduńska Wola. Kiedy próbowali obezwładnić agresywnego kierowcę, wówczas zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn. Napastnicy odpychając, szarpiąc oraz grożąc pozbawieniem życia, próbowali zmusić policjantów do zaprzestania zatrzymania krewnego. Pomimo kilkukrotnych wezwań policjantów do zachowania zgodnego z prawem ich agresja potęgowała się. Jeden z funkcjonariuszy, z uwagi na realne niebezpieczeństwo własne oraz niebezpieczeństwo swojego partnera oddał w bezpiecznym kierunku strzał ostrzegawczy z broni służbowej. To tylko na chwilę wyhamowało zamiary napastników, którzy nadal zachowywali się agresywnie, grożąc stróżom prawa pozbawieniem życia, a jeden z nich rzucił w policjantów ciężkim kamieniem. Na miejsce pilnie skierowano inne patrole. Trzej mężczyźni zostali obezwładnieni i zatrzymani. Okazało się, że 29-letni kierowca renault był nietrzeźwy. Stężenie alkoholu w jego organizmie wyniosło blisko 2 promile. Ponadto kierował samochodem pomimo dożywotniego sądowego zakazu.


Kierowca oraz pozostali dwaj napastnicy w wieku 28 i 46 lat trafili do policyjnego aresztu.
15 października decyzją Sądu dwaj bracia zostali tymczasowo aresztowani, a ich kompan został oddany pod dozór policji. Kierowca odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości pomimo sądowego zakazu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za zmuszanie groźbą i przemocą funkcjonariusza publicznego do zaprzestania prawnej czynności służbowej. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast za czynną napaść z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski