Reklama
21 Marca 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Do końca roku zostało 286 dni.
Reklama
Reklama

 
Ciężarówka przesunęła wiadukt! [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 13 października 2018 07:02 

To mogło doprowadzić do katastrofy kolejowej. W miejscowości Izabelów koło Zduńskiej Woli ciężarówka uderzyła w wiadukt kolejowy i przesunęła go. Nikt nie ucierpiał.

 


Jadący od strony Izabelowa w kierunku trasy wojewódzkiej nr 482 samochód ciężarowy wiozący drewno, nie zmieścił się pod wiaduktem kolejowym i górną częścią metalowego kontenera zahaczył o stalowy sufit wiaduktu. Uderzenie było tak silne, że wiadukt wraz z ułożonymi na nasypie podkładami kolejowymi i torami przesunął się o kilkanaście centymetrów. To stworzyło duże zagrożenie dla pociągów.


- Musieliśmy szybko zareagować, żeby nie doszło do katastrofy kolejowej, bo pociągi tutaj na tym odcinku jeżdżą z dużą prędkością i mogło do takiej katastrofy dojść. Szyny zostały poważnie uszkodzone i tymi składami które przejeżdżały przez wiadukt, zaczęło niebezpiecznie na boki kołysać podczas dużych prędkości - zwraca uwagę kapitan Łukasz Kapica z PSP Zduńska Wola.


Na skutek wygięcia się torów, podjęto decyzję o spowolnieniu ruchu pociągów między Zduńską Woją a Sieradzem. W tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

fot. PSP Zd-Wola

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski