Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Przyjechał pokazać, jak fajny jest tenis [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 20 września 2018 20:49


Mistrz Europy w tenisie stołowym i wielokrotny mistrz Polski pochodzący z Chin Wang Zeng Yi, odwiedził Zduńską Wolę na zaproszenie pierwszoligowego klubu IKS Start. 

 

Spotkanie z dziećmi zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 7. Główną atrakcją był mecz pokazowy z udziałem mistrza. Osobiście zaprosił go do naszego miasta grający trener pierwszoligowego IKS Karol Prus Strowski. Obaj pokazali prawdziwe szoł popisując się efektownymi sztuczkami technicznymi. Odbijali piłkę na siedząco, leżąco, klęcząc, lub stojąc na stole. A dynamiczną wymianę piłek prowadzili stojąc czasem nawet kilka mertów od stołu. Przechodzili efektownie z ataku do obrony, posyłając plastikową piłeczkę pod sam sufit hali, by opadając kilka sekund, upadła znów na połowie przeciwnika. Tak widowiskowego pokazu gry w tenisa stołowego nigdy jeszcze w Zduńskiej Woli nie było.

 

- W tenisie stołowym najlepsi zawodnicy to są Chińczycy. No i taki właśnie zawodnik pochodzenia chińskiego do nas przyjechał. Chcielibyśmy propagować tenis stołowy i pokazać, że to jest fajna dyscyplina – powiedział Strowski, zapraszając jednocześnie zainteresowanych graniem w tenisa stołowego na zajęcia szkółki tenisowej, które odbywają się w każdy poniedziałek środę i czwartek od 17:00 do 19:00.

 

Dzieciom bardzo podobały się te popisy. Wiele z nich reagowało zachwytem i brawami. Mogły nie tylko obejrzeć w akcji mieszkającego od 18 lat w Polsce i reprezentującego nasz kraj chińskiego tenisistę - mistrza i wicemistrza Europy, wielokrotnego mistrza Polski, uczestnika dwóch olimpiad, ale także porozmawiać z nim, wziąć autograf a nawet zagrać z mistrzem. Wang Zeng Yi przyznał, że uwielbia dzieci i młodzież, uwielbia takie spotkania, bo może promować ukochaną dyscyplinę sportu.

 

- Czuję w sercu, że ten sport jest mało popularny w Polsce. Polecam ping-pong żeby wspólnie się bawić i wspólnie grać na zajęciach – powiedział popularny „wandżi”, który świetnie mówi po polsku.

 

Organizatorzy i główni aktorzy tego spotkania pokazali dzieciom, że tenis stołowy to radosna, efektowna i emocjonująca gra.


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski