Dziś imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Remis na inaugurację
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski
sobota, 15 września 2018 20:26

Gatta Active Zduńska Wola na inaugurację nowego sezonu Futsal Ekstraklasy zremisowała z FC Toruń 2:2. To był mecz walki. (Najważniejsze akcje meczu – wkrótce na www.TELEWIZJACENTRUM.pl

Z przebiegu całego spotkania może się wydawać, że remis jest sprawiedliwy, choć to zduńskowolanie bliżsi byli zwycięstwa. W 13 minucie bardzo przytomnie pod bramką rywali zachował się Arkadiusz Szypczyński i strzałem pod poprzeczkę zaskoczył bardzo doświadczonego Nicolae Neagu, dając swojej drużynie prowadzenie. Gatta zamierzała pójść za ciosem. Nic więc dziwnego, że trener Łukasz Żebrowski natychmiast wziął czas. Jego zawodnicy od nowa poustawiali szyki a wznawiając grę natychmiast doprowadzili do wyrównania gdy Mateusz Waszak zmieścił piłkę przy słupku pomiędzy naszymi zawodnikami i Darkiem Słowińskim. W 17 minucie Gatta znów objęła prowadzenie. Po świetnej kontrze lewą stroną mocno udzerzył Daniel Krawczyk. Neagu zdołał obronić, ale dobitki już nie. Wynikiem 2:1 dla Gatty zakończyła się pierwsza część spotkania. Po przerwie nadal trwały piłkarskie zapasy a oba zespoły grały wysoko pressingiem starając się wykorzystać każdy, nawet najdrobniejszy błąd rywali. Ten błąd popełnili zduńskowolanie w 34 minucie. 2 metry prze bramką dopał do piłki nieupilnowany przez Pautiaka Marcin Mikołajewicz i wyrównał na 2:2. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.
Aktualizowany: niedziela, 16 września 2018 21:03