Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
„Zgoda i Rozwój” na czele z Jarugą
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 15 września 2018 09:07


Komitet o nazwie „Zgoda i Rozwój Zduńskiej Woli” jest kolejnym, który ubiegał się będzie w naszym mieście o głosy wyborców. Kandydatką tego komitetu na prezydenta Zduńskiej Woli będzie Marzena Jaruga. (Film - wkrótce na www.TELEWIZJACENTRUM.pl)

 

Komitet wyborczy "Zgoda i Rozwój Zduńskiej Woli" zainaugurował kampanię przed Ratuszem. Jako atut podkreślono fakt, że osoby z nim związane wywodzą się z bardzo różnych środowisk.

 

- Stawiamy na merytoryczną dyskusję o problemach i potrzenach miasta a także sposobie ich rozwiązywania. Jesteśmy ludźmi o różnych poglądach. Mamty eróżne zainteresowania. Pracujemy w różnych sektorach. Ale jedno nas łączy: łączy nas chęć do zgody i merytorycznej współpracy. Współpracy dla rozwoju Zduńskiej Woli – powiedział Szymon Łuczak z komitetu „Zgoda i Rozwój Zduńskiej Woli”

 

Kandydatką komitetu Zgoda i Rowój na prezydenta Zduńskiej Woli jest Marzena Jaruga. Urodziła się w Sieradzu, ale od dawna mieszka w Zduńskiej Woli. Jest dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi. Jak podkreślano, jest doświadczonym menadżerem który na co dzień zarządza setką pracowników i 6-milionowym budżetem a więc z pewnością poradzi sobie zarządzaniem miastem. Zamierza wykorzystać potencjał niezagospodarowanych terenów w mieście na przykład tych za kamienicami przy placu Wolności pomiędzy ulicami Kościelną a KEN oraz pomiędzy osiedlami Nowe Miasto i Karsznice. To jej zdaniem otworzyłoby nowe możliwości dla budownictwa mieszkaniowego, co uznaje za najważniejszą potrzebę zduńskowolan.

 

- Moim celem jest takie opracowanie planów przestrzennego zagospodarowania miasta, żeby umożliwić powstawanie nowych budynków. Należy scalić grunty, należy doprowadzić infrastrukturę sieciową, drogową, stworzyć warunki do tego, żeby powstawało budownictwo wielorodzinne, ale stworzyć również warunki do postawania małych wspólnot mieszkaniowych, które te domy będą budowały – mówi Marzena Jaruga, kandydatka na prezydenta Zduńskiej Woli.

 

Jaruga uważa, że w czasie 1 kadencji można wybudować nawet 300 mieszkań. Jej ambicją jest zbudowanie marki miasta Zduńska Wola w oparciu o karsznicki skansen lokomotyw.

 

- Bardzo duży potencjał tkwi również w kolejowym osiedlu Karsznice. Uczyńmy lokomotywę symbolem naszego miasta. Niech ta lokomotywa nas pociągnie. Niech zaprowadzi nas do sukcesu – mówi M. Jaruga.

 

Aby rozładować coraz większe korki na ulicach, Jaruga widzi potrzebę budowy południowej obwodnicy miasta oraz rond. W sprawie szpitala apeluje: „wszystkie ręce na pokład”. 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: środa, 19 września 2018 18:26
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski