Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
„Można było taniej”
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 06 września 2018 18:26Budowa Sali Sportowej przy SP5 pochłonie kwotę ponad 13 milionów złotych. Były wiceprezydent zarzuca obecnym władzom, że mogły zrealizować tę inwestycję o wiele taniej, już kilka lat temu.

 

Przy Szkole Podstawowej nr 5 w Zduńskiej Woli zostanie zbudowana sala sportowa z trybunami a także stołówka i nowe szatnie. Inwestycja pochłonie kwotę ponad 13 milionów złotych. Kandydat na prezydenta tego miasta, były Andrzej Brodzki zarzucił obecnemu prezydentowi, że gdyby zgodnie z obietnicą 4 lata temu zbudowano tę salę, kosztowałaby o blisko 5 milionów mniej niż obecnie.

 

- W 2014 roku wszystkie dokumenty, wszystkie pozwolenia, kosztorys inwestorski były gotowe, a pan Piotr Niedźwiecki złożył mi deklarację, że do budżetu na 2015 rok, zostaną zapisane pieniądze na budowę sali gimnastycznej i rozbudowę szkoły, wówczas jeszcze Publicznego Gimnazjum nr 2. Chcę powiedzieć, że kosztorys inwestorski w tym czasie wynosił 8,5 miliona złotych. Za 8,5 miliona złotych mogliśmy rozpocząć budowę tej sali, tej szkoły, która dzisiaj dawno byłaby ukończona, a dzieci mogłyby już korzystać z obiektów. Poprzez zaniechania, porzez właśnie politykę, poprzez te kłótnie, które miały miejsce, dzisiaj miasto musi wyłożyć na ten cel 13,5 miliona złotych. Tak naprawdę to nie miasto, to nie prezydent, nie radni, a mieszkańcy dokładają te 5 milionów – zwraca uwagę Andrzej Brodzki, który w zbliżających się wyborach kandydował będzie na urząd prezydenta.

 

Umowę z wykonawcą na budowę sali sportowej przy Szkole nr 5 władze miasta podpisały na początku tygodnia.

 

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski