Reklama
21 Marca 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Do końca roku zostało 286 dni.
Reklama
Reklama

 
O niepodległości – przy Ratuszu [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 26 sierpnia 2018 12:18

 

 

 

Muzyka Chopina, mundury z poprzedniej epoki, zabytkowe zdjęcia i filmy. W Zduńskiej Woli zorganizowano Namiot Niepodległości.

 

 


Na wydarzenie pod nazwą Namiot Niepodległości zorganizowane w Zduńskiej Woli przez Miejski Dom Kultury i Muzeum Historii Miasta złożyły się wystawy, pokazy filmów, umundurowania, a także sprzętu wojskowego z czasów, gdy nasz kraj walczył o niepodległość.

 

Wystawy zatytułowano: „W drodze do Niepodległej” oraz „Rozrywka po zduńskowolsku”. Wyświetlono trzy filmy: „Dla Ciebie Polsko” z 1920 roku oraz „Miejsce w którym mieszkam” - film Andrzeja Paszkiewicza z ubiegłego roku, nawiązujący do Dziejów Zduńskiej Woli oraz "Hiszpanka". Pokazano motocykl i tankietkę, które brały udział w walkach obronnych 1939 roku a także umundurowanie z różnych okresów najnowszej historii naszego kraju.

 

- Mundury mamy różne, różne okresy. Ja akurat mam na sobie mundur żołnierzy września 1939 roku. Są koledzy odtwarzający Powtsanie Styczniowe, są koledzy, którzy odtwarzają wojsko, które szło ze wschodu, które nie zdążyło do Andersa, są koledzy, którzy odtwarzają siły na zachodzie i jeszcze są legioniści i powstańcy warszawscy – mówi Tomasz Jaciuk ze Stowarzyszenia Chrobry I


W trakcie spotkania, można było także degustować potrawy według przepisów z tamtego okresu. Namiotem Niepodległości, organizatorzy chcieli zduńskowolanom przybliżyć nie tylko historię Polski ale przede wszystkim historię ich własnego miasta.

 

Aktualizowany: niedziela, 26 sierpnia 2018 12:33
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski