Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Przeszła nawałnica [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 25 sierpnia 2018 20:35Deszcz zalewał ulice i posesje, a wiatr łamał konary drzew.

 

 

Zapowiadało się na zwykły deszcz jakich wiele. Szybko jednak okazało się, że nie tym razem. W piątek, tuż przed czternastą, zaledwie w ciągu kilku minut, ulice Zduńskiej Woli dosłownie zamieniły się w rwące potoki. W bardzo krótkim czasie spadło tyle deszczu, że nawet kanalizacja deszczowa nie nadążała odprowadzać wody z jezdni. Miejscami zbierało się jej tyle, że sięgała do drzwi samochodów. Ściana deszczu , zacinający od zachodu wiatr a w dodatku fontanny rozlewanej przez przejeżdżające samochody wody powodowały, że przechodniom na nic zdały się parasole – mimo że auta zwalniały w takich warunkach prędkość do zaledwie kilkunastu kilometrów na godzinę.

Porywisty wiatr w połączeniu z ulewą sprawiły, że w niespełna pół godziny, strażacy musieli kilkakrotnie interweniować. Powodem, przede wszystkim były połamane konary drzew.

 

- Spodziewaliśmy się tej nawałnicy. Rano dostaliśmy informację, że coś takiego nastąpi. W ciągu 20 minut dostaliśmy sześć zgłoszeń o powaloonych konarach, o podtopieniach lokalnych, tak więc mieliśmy co robić. (…) Powalone drzewa uszkodziły samochód osobowy, a także ogrodzenie w jednym z zakładów na terenie Zduńskiej Woli. Były też lokalne podtopienia – mówi kpt. Łukasz Kapica – dowódca JR-G PSP w Zduńskiej Woli

 

Ze wstępnych informacji wynika, że nawałnica w Zduńskiej Woli nikomu nie wyrządziła krzywdy.

 

Aktualizowany: sobota, 25 sierpnia 2018 20:43
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski