Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
O gospodarce - na forum [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 18 sierpnia 2018 08:43

 

Specjaliści różnych dziedzin, przedstawiciele nauki i samorządowcy spotkali się wczoraj na PMOSie na III Regionalnym Forum Gospodarczym. Rozmawiano o różnych gałęziach przemysłu, które mogą być podstawą rozwoju regionów. (Film - wkrótce na www.TELEWIZJACENTRUM.pl)

 

Na trzecim Regionalnym Forum Gospodarczym zorganizowanym przez powiat zduńskowolski, mówiono wiele o gospodarce, ale przede wszystkim o tych rozwiązaniach, które w przyszłości miałyby pobudzać nasz region. A pobudzenie jest potrzebne, bo Zduńska Wola, która ma bardzo silne przemysłowe korzenie, chciałaby powrócić do dawnych tradycji.

 

- Mamy świadomość, że jest pauperyzacja mniejszych regionów. Stąd też musimy szukać pomysłu, aby te regiony wzmacniać, aby dawać im nowy impuls i nowego ducha – powiedział starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik

 

Naprzeciw temu miały wyjść tematy paneli dyskusyjnych, w trakcie których wypowiadali się przedsiębiorcy, przedstawiciele wyższych uczelni oraz samorządowcy. Pierwszym z głównych tematów spotkania były „Innowacje i wyzwania branży spożywczej”, coraz bardziej aktywnej w powiecie zduńskowolskim. Drugi temat dotyczył planów rewitalizacji biegnącej przez Karsznice magistrali węglowej Śląsk – Porty”. Trzeci panel dotyczył technologii przyszłości w budownictwie.

Dziś, uczestnicy Regionalnego Forum Gospodarczego odwiedzą kilka firm na terenie powiatu zduńskowolskiego. W niedzielę, Dni Powiatu zakończy Regionalna Wystaw Rolno Przemysłowa.

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski