Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Uczcili wojsko polskie [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 15 sierpnia 2018 18:10Zduńskowolanie złożyli hołd polskim żołnierzom w Dniu Wojska Polskiego. Uroczystości zorganizowano pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

W uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego wzięli udział przedstawiciele różnych środowisk społeczno – politycznych Zduńskiej Woli, kombatanci, młodzież oraz samorządowcy ze starostą powiatu i prezydentem miasta na czele. Starosta Wojciech Rychlik w okolicznościowym przemówieniu przypomniał najbardziej chwalebne dni oręża polskiego, do których bez wątpienia zalicza się bitwę warszawską 1920 roku w której wojsko polskie powstrzymało bolszewicką nawałnicę w jej pochodzie na zachód Europy.

 

- Słowa uznania kieruję dziś do wszystkich żołnierzy wojska polskiego i kombatantów. Dziś w Wolnej Polsce wyrażamy pamięć o bohaterach odrodzonej Polski. Składamy im hołd, myśląc z wdzięcznością o heroizmie w dążeniu do wolności. Chwała bohaterom! - powiedział starosta Wojciech Rychlik, przypominając wcześniej najważniejsze uwarunkowania, które doprowdziły do Bitwy Warszawskiej 14 i 15 sierpnia 1920 roku.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski