Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Przepłacić czy kupić taniej? Jakie opony do samochodu kupić najlepiej?
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 sierpnia 2018 11:43


Opony to jeden z najważniejszych elementów samochodu. To m.in. od nich zależy bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów, dlatego też, jeśli dochodzi do momentu, w którym stajemy przed decyzją, jakie opony najlepiej wybrać, koniecznie jest wzięcie pod uwagę kilku kryteriów.

 

Rozmiar opony

Rozmiar opony, inaczej jej średnica jest dość ważnym parametrem, mającym ogromne znaczenie. Aby wybrać odpowiedni, najlepiej sprawdzić go w instrukcji obsługi danego auta lub odczytać na tabliczce znamionowej, która zawiera tego typu informacje. Każde auto ma inny rozmiar opony. Wybór nieprawidłowego może spowodować błędne wskaźniki prędkości.

Opona to przede wszystkim bieżnik

Kupując opony, należy wziąć pod uwagę rodzaj bieżnika. Będzie on oczywiście zależał od sposobu jazdy i rodzaju samochodu. Opony z asymetryczną rzeźbą bieżnika świetnie trzymają się nawierzchni podczas ostrych skrętów, dlatego polecane są dla kierowców lubiących szybką i sportową jazdę. Podobnie będzie z oponami z kierunkowym (symetrycznym) bieżnikiem. Bieżnik symetryczny to również niskie opory toczenia, a co za tym idzie mniejszy hałas i również mniejsze zużycie paliwa. Dla samochodów małolitrażowych, o niewielkich osiągach i kierowców jeżdżących rozważnie, najlepsze będą opony o blokowej rzeźbie bieżnika. Będą one gwarantem bardzo dobrej przyczepności na śliskich nawierzchniach.

Nowe czy używane?

To jakie opony wybierzemy, nowe czy używane, zależy tylko od zasobu naszego portfela. Większość osób sądzi, że opony używane nie są dobre jakościowo i dlatego sięga po nowe. Jednak są komisy, w których można kupić opony używane, pochodzące od najlepszych producentów, wyróżniające się parametrami i właściwościami gwarantującymi bezpieczne i długotrwałe użytkowanie. Ponadto można je nabyć w przystępnej i niewygórowanej cenie. Jeden z komisów, mających w swojej ofercie opony używane znajduje się na tej stronie http://autakrajowe.com.pl/38/sprzedaz-opon. Można tu kupić zarówno opony letnie, jak i zimowe, dobrać odpowiedni rozmiar oraz właściwą rzeźbę bieżnika. Każdy zainteresowany z pewnością znajdzie coś dla siebie, a profesjonalni doradcy pomogą w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Komis sprzedaje opony odpowiadające potrzebom wszystkich kierowców.

Opony letnie i zimowe, a może wielosezonowe?

Niezależnie od rodzaju bieżnika, producenta czy też od wieku opon, ważną kwestią jest zmiana opon, w zależności od pory roku. Zimą należy jeździć na oponach zimowych, ponieważ są bardziej miękkie i mniej podatne na temperatury, latem, najlepsze będą opony letnie, twardsze, a co za tym idzie idealnie sprawdzające się w wysokich temperaturach. Jeśli szkoda nam czasu na zmianę opon, świetną opcją będzie inwestycja w opony wielosezonowe, które sprawdzą o każdej porze roku.

 


Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski