Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Nowy partner powiatu
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 12 sierpnia 2018 11:47

Powiat zduńskowolski będzie miał nowego zagranicznego partnera. Tym razem na Węgrzech.

 

Rozpoczynające się już 14 września Dni Powiatu Zduńskowolskiego zainauguruje nadzwyczajna sesja Rady, w której weźmie udział delegacja samorządowców z Węgier na czele z prezydentem regionu Edelény Oskarem Molnarem. Zostanie uroczyście podpisany list o współpracy pomiędzy regionem Edelény a powiatem zduńskowolskim. „Chcemy na bazie obu społeczności prowadzić bliską współpracę” - podkreśla starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik.

 

- Przez ostatnie dwa lata robiliśmy wzajemne rozpoznanie. Pan prezydent był u nas między innymi na Folklorze Świata razem z grupą węgierską. My byliśmy wcześniej zobaczyć, jak wygląda potencjał regionu Edelény. I wydaje nam się, że jest wiele obszarów zarówno na niwie kulturalnej, społecznej, jak i gopodarczej, aby podjąć bliższą współpracę – mówi starosta Wojciech Rychlik

 

Delegacja samorządowców i przedsiębiorców z Węgier 3 dni później weźmie również udział w Regionalnym Forum Gospodarczym organizowanym przez zduńskowolski powiat. Dotychczas partnerem powiatu zduńskowolskiego jest Kołomyja na Ukrainie.

 

 

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski