Reklama
23 Marca 2019 Sobota
Dziś imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Do końca roku zostało 284 dni.
Reklama
Reklama

 
Uwaga na dopalacze!
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 07 sierpnia 2018 20:51Policja przestrzega przed dopalaczami. W ostatnim czasie w województwie łódzkim wykryto 8 przypadków zażycia tych środków psychoaktywnych, z czego 2 w powiecie zduńskowolskim.

 

Odnotowane w powiecie zduńskolskim przypadki dotyczą osób, które trafiły do szpitala z podejrzeniem zażycia takich substancji. Jednakże rozpoznanie na przykład u dziecka, że zażyło właśnie dopalacze, wymaga dużej uwagi i wiedzy na temat objawów.

 

- Jeżeli ktoś ma jakieś problemy, starajmy się je zrozumieć, porozmawiać na spokojnie. Jeżeli zauważymy, że dziecko ma zaczerwienione oczy, jego źrenice są rozszerzone znacząco, bżdź też zmniejszone, nie reagują na światło, dana osoba zachowuje się nerwowo i agresywnie, jest gadatliwa, a następnie wstępuje w nią apatia. To może być oznaka dla nas, że coś z naszym dzieckiem dzieje się nie tak – mówi st. sierż. Kamila Sowińska, rzeczniczka zduńskowolskiej policji

 

Z uwagi na skład chemiczny, udowodnienie, że dana osoba posiada lub wprowadza do obiegu dopalacze, jest trudne. A nawet wówczas, grozi jej za to jedynie grzywna. Sytuacja ma się zmienić już wczesną jesienią, gdy wejdą w życie nowe przepisy.

 

- Osoby, które będą wprowadzały bądź produkowały nowe substancje psychoaktywne, nie będą już skutkowały sankcją postępowania administracyjnego w postaci kary pieniężnej. Natomiast zachowania te, będą już traktowane jako przestępstwo – dodaje sierżant Sowińska

 

Dopalacze mogą występować w postaci tabletek, proszku, suszu, kadzidełek a nawet naklejek.

 

 

 

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski