Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Tenisiści apelują, by nie przenosić kortów
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 04 sierpnia 2018 06:28Tenisowy Uczniowski Klub Sportowy w Zduńskiej Woli zbiera podpisy pod petycją, by ceglane korty tenisowe na MOSiRze pozostały na swoim miejscu.

 

Chodzi o to, że jesienią dokładnie na miejscu tych kortów ma rozpocząć się budowa Krytej Pływalni. Zduńskowolscy tenisiści twierdzą, że najpierw władze MPWiK realizującego dla miasta tę inwestycję obiecały przenieść korty w inne miejsce w obręboie MOSiRu i zbudować je na dawnych kortach betonowych, a teraz mówią już o przeniesieniu ich poza jego teren, 2 kilometry dalej, obok Szkoły numer 5 przy Wileńskiej. Szef zduńskowolskiego klubu tenisowego Romuald Rębacz mówi, że nie ma na to zgody.

 

- Jesteśmy zdania, że korty nie mogą być poza MOSiRem, ponieważ tak długa tradycja – 45 lat kiedy tu w czynie społecznym ludzie budowali ten ośrodek, zobowiązuje do tego, żeby tutaj te korty zostały. Poza tym, jak sama nazwa wskazuje, to ma być kompleks sportowy - mówi Romuald Rębacz, szef i trener TUKS Zduńska Wola.

 

Rębacz zaznacza, że budowa nowych kortów ceglanych na miejscu betonowych jest do przyjęcia, ale wiąże się z niepotrzebnym wydatkiem blisko 400 tysięcy złotych. Zdaniem szefa TUKS najlepszym rozwiązaniem byłoby więc pozostawienie kortów nietkniętych a w zamian... przesunięcie o kilkadziesiąt metrów mającej powstać Krytej Pływalni. Tego właśnie dotyczy petycja, która wkrótce ma trafić do radnych i władz miasta. Zduńskowolski magistrat odpowiada, że o żadnym „przesunięciu pływalni” nie ma mowy, a jej budowa nie zakłóci działań rozwijającego się Tenisowego Uczniowskiego Klubu Sportowego.

 

W związku z petycją Tenisowego Uczniowskiego Klubu Sportowego informujemy, że na najbliższą sesję Rady Miasta zostanie przedstawiony projekt przebudowy kortów tenisowych. Zostanie on wcześniej skonsultowany z Radą Sportu. Z przyczyn technicznych nie ma możliwości przesunięcia lokalizacji projektowanego basenu krytego. Przebudowa kortów będzie skoordynowana z inwestycją budowy krytej pływalni w taki sposób, aby gra na istniejących dzisiaj kortach była możliwa jak najdłużej, a przerwa w ich korzystaniu trwała jak najkrócej” - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

 

 

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski