Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Średniowieczny weekend w Strońsku
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 02 sierpnia 2018 08:31
Już po raz siódmy w Strońsku odbędzie się impreza historyczna pn. „W Grodzie Mściwoja. Strońsko na osi czasu. W ciągu dwóch dni odwiedzający tą malowniczą miejscowość będą mieli okazję uczestniczyć w pokazach, inscenizacji, wystawach i obserwować pojedynki wojów i rycerzy.

 

 

„W Grodzie Mściowja. Strońsko na osi czasu” to mini-festiwal historyczny, który od kilku lat odbywa się z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zapolicach oraz stowarzyszenia Złoty Krzyż. Impreza nawiązuje do średniowiecznych korzeni wsi Strońsko oraz fundatora miejscowego kościoła comesa Mściwoja z rodu Pobogów.
 

Najbliższa edycja odbędzie się w weekend 4 i 5 sierpnia. Na dwa dni park w Strońsku zamieni się w rycerską wioskę, która od soboty tętnił będzie życiem. Oprócz pokazów walk rycerskich w wiosce spotkać będzie można rzemieślników, wystawców, alchemików. Kulminacyjnym punktem imprezy będzie widowiskowa inscenizacja zdobycia grodu, która odbędzie się w sobotę wieczorem.
 

W Strońsku nie obejdzie się też bez akcentów muzycznych. W sobotę wieczorem odbędzie się koncert folkowego zespołu Chudoba, prezentującego muzykę etno sięgającą korzeniami ziem słowiańskich, odwołującą się to tradycji polskich, ukraińskich i cygańskich. Koncert zaplanowano na godzinę 20.00.

Dla fanów przygody przygotowano grę w konwencji LARP, która ropocznie się w niedzielę przed południem. Szczegółowy program znajdziecie na plakacie.

  

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski