Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Kluby dofinansowane przez województwo
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 25 lipca 2018 11:59Urząd Wojewódzki w Łodzi przekazał przedstawicielom zduńskowolskich klubów i sportowych i stowarzyszeń dofinansowanie na działalność w ramach programu „Klub”.

 

O bolączkach zduńskowolskiego sportu oraz o pieniądzach na jego dofinansowanie z programu „Klub” realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki rozmawiali w Zduńskiej Woli działacze sportowi, którzy byli gośćmi wiceprzewodniczącego Rady Miasta Damiana Kunerta.

 

- Przede wszystkim zduńskowolski sport to infrasturktura, która kuleje, która od lat nie jest remontowana. Która od lat się nie zmienia. To szatnie za które się wstydzimy podczas zawodów, to bieżnia,, która się rozpada. To boiska, na których nie da się grać – wylicza Damian Kunert radny PiS, który zorganizował to spotkanie

 

Gościem uczestników spotkania w Ratuszu był Piotr Cieplucha dyrektor Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, który wspólnie z Damianem Kunertem wręczył przedstawicielom klubów sportowych certyfikaty otrzymanego dofinansowania z rządowego programu „Klub”. Dyrektor Cielucha podkreślił, że to był najlepszy moment na takie spotkanie.

 

- Za chwilę będzie planowany kolejny rok budżetowy, więc tego typu postulaty składane do rządu, do Warszawy, to jest teraz najlepszy moment. Później, mogłoby być już za późno na to – mówi Cieplucha

 

Celem programu „Klub” jest bezpośrednie wsparcie finansowe małych i średnich klubów sportowych, które działają jako stowarzyszenia co najmniej 3 lata i prowadzą zajęcia sportowe z dziećmi i młodzieżą do 18 roku życia. Z terenu Zduńskiej Woli dofinansowaniem tylko w tym roku, w kwocie od 10 do 15 tysięcy złotych objętych zostało 13 klubów i stowarzyszeń. 

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski