Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Przebudowa TAK - ale inaczej
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 19 lipca 2018 21:44
 

 

Radni zduńskowolskiej PO biją na alarm w sprawie propozycji Urzędu Marszałkowskiego dotyczącej nowej organizacji ruchu na przebudowanej obwodnicy naszego miasta. Twierdzą, że zaproponowane rozwiązania utrudnią życie mieszkańcom.

 

Zaproponowany przez zarząd dróg wojewódzkich nowy kształt zduńskowolskiego odcinka drogi 482 wzbudził poważne zastrzeżenia radnych Platformy Obywatelskiej w naszym mieście. Uważają, że likwidacja sygnalizacji i ustanowienie jednokierunkowego wyjazdu z wielu ulicy łączących się z drogą wojewódzką spowoduje komunikacyjne problemy.

 

- Ma być możliwość z ulicy Dąbrowskiego skręcić tylko w stronę Łasku, bądź z drugiej strony tylko w stronę Sieradza. Nie będzie przejazdu w stornę ulicy Szadkowskiej. Z ulicy Szkolnej ma być pozostawiona tylko możliwość skrętu w stronę Łasku. Ma być zamknięte skrzyżowanie z ulicą Długą, z ulicą Lipową, z ulicą Chopina. I rodzi to takie niebezpieczeństwo, że miasto zostanie niestety podzielone na dwie odrębne części, które będą ze sobą po prostu słabo skomunikowane – zauważa radny Konrad Pokora z PO

 

Radni Platformy w związku z tymi zastrzeżeniami zwrócili się z apelem do władz miasta i powiatu, by wypracowały własną, wspólną koncepcję organizacji ruchu w obrębie obwodnicy miasta, uwzględniającą również głos mieszkńców.


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: czwartek, 19 lipca 2018 21:50
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski