Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Szpital znów podtopiony
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 19 lipca 2018 21:28Ostatnie deszcze dały się we znaki zduńskowolskiemu szpitalowi. Zalewane są piwnice lecznicy, w których znajdują się szatnie dla personelu i pomieszczenia gospodarcze.

 

Pracownicy szpitala twierdzą, że tuż po ulewach, poziom wody w piwnicach sięga nawet kolan. Prezes szpitala Janusz Ratajczyk jest przekonany, że powodem tego stanu rzeczy jest nieszczelność rur lub wadliwa kanalizacja deszczowa na zewnątrz budynku, która nie zbiera deszczówki.

 

- Przewody ciepłownicze są własnością MSC, przewody kanalizacyjne, wodosiągowe są własnością MPWiKu, ale za deszczówkę odpowiada miasto. Więc to te instytucje muszą w jakiś sposób wspólnie dopracować się jakiegoś rozwiązania – twierdzi Janusz Ratajczyk, prezes powiatowego szpitala.

 

Wiceprezydent miasta Beata Turlakiewicz uważa, że należy najpierw dokładnie zbadać sprawę by określić prawdziwe przyczyny podtopienia.

 

- Ja potrzebuję zarówno ze spółki szpitalnej jak i ze spółki MSC szczegółowych informacji dotyczących wykonywania i doporowadzenia ciepła do szpitala i wykonywania dotychczasowych odwodnień na terenie szpitala. Później będę mogła ustosunkować się do tego – mówi Beata Turlakiewicz, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

 

Według wiceprezydent szpital powinien już dawno temu podjąć kroki, by zabezpieczyć piwnice przed napływem wody z zewnątrz. Prezes Ratajczyk twierdzi natomiast, że na takie inwestycje szptala po prostu nie stać. Mówi za to o groźbie epidemii, jeżeli problem w najbliższym czasie, nie zostanie rozwiązany.

 

- To też kwestia różnych grzybów. To jest szpital. Więc to jak gdyby rodzi kolejne konsekwencje, które z tego tytułu wynikają. Bo to trzeba teraz wysuszyć, to trzeba teraz zabezpieczyć, żeby grzyb tam nie wszedł. Żeby nie był zagrożenia epidemiologicznego – przestrzega Janusz Ratajczyk

 

Póki co, personel zduńskowolskiego szpitala dalej musi brodzić w wodzie mając nadzieję, że po nagłośnieniu sprawy, problem tym razem zostanie jednak rozwiązany.

 

 

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski