Reklama
23 Stycznia 2019 Środa
Dziś imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Do końca roku zostało 343 dni.
Reklama
Reklama

 
Zasłużony - mianowany
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 16 lipca 2018 19:32Kapitan Jerzy Adamczyk, były żołnierz Armii Krajowej został uroczyście mianowany na stopień majora. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miasta.

 

Były żołnież Armii Krajowej, kapitan Jerzy Adamczyk, decyzją ministra Obrony Narodowej został mianowany na stopień majora. Uroczyste mianowanie odbyło się w Urzędzie Miasta, z udziałem władz.

 

- Jesteście przedstawicielami pokolenia, które w szczególny sposób zasłużyło się naszej ojczyźnie. Dzisiaj Polska jest wolna i niepodległa dzięki staraniom wielu pokoleń Polaków. Ale Wasze pokolenie w sposób szczegóny dokumentowało potrzebę wolności, jako wartości najwyższej. I dzisiaj nasze pokolenia mogą z tej wolności czerpać i ją wzmacniać – powiedział prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki

 

Major Adamczyk uczestniczył w Powstaniu Warszawskim. Był żołnierzem AK. Po wojnie działał w konspiracji. Za swoją działalność był prześladowany przez bezpiekę, osadzony w więzieniu i obozie pracy.

 

- Teraz to można mówić, że warto było. Wtedy, takie były momenty nieciekawe. I na UB ciężko było i później w tym więzieniu również – powiedział major Jerzy Adamczyk, który od wielu lat jest zduńskowolaninem i z tym miastem związał swoje życie, choć urodził się w Warszawie.


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski