Reklama
26 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Do końca roku zostało 281 dni.
Reklama
Reklama

 
Jacek Sasin rozmawiał z mieszkańcami [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 30 czerwca 2018 18:52Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Jacek Sasin spotkał się dziś z mieszkańcami Zduńskiej Woli. Mówił o realizowanych programach rządowych, jak również o tych, które nadchodzą.

 

Minister Sasin podsumował program 500+, obniżkę wieku emerytalnego, reformę edukacji oraz uszczelnienie systemu podatkowego. Wspomniał również o programach, które są w trakcie realizacji, wymieniając Mieszkanie+. Podkreślił potrzebę zmian jakości usług w służbie zdrowia, która ma być bardzie dofinansowana. Zapowiedział znaczącą waloryzację rent i emerytur, choć nie mówił o kwotach. Nawiązał też do tzw. „piątki Morawieckiego” wymieniając zwłaszcza wyprawkę 300 złotych dla każdego ucznia oraz propozycje mniejszych podatków i składek dla drobnych przedsiębiorców.

 

- Obniżamy podatek CiT dla tych najmniejszych polskich firm. Najpierw z 19% - jak Państwo pamiętacie już to zrobiliśmy - do 15%. Teraz kolejna obniżka do 9%. Od Nowego Roku chcemy, aby wszystkie polskie małe i średnie firmy skorzystały z elastycznego ZUSu, to znaczy płaciły składkę ZUS uzależnioną od rzeczywistych dochodów – mówi Jacek Sasin

 

Wspomniał także o nowym programie, który ma ułatwić samorządom pozyskiwanie pieniędzy na remonty dróg lokalnych. A tych pieniędzy ma być znacznie więcej.


- Chcemy od jesieni uruchomić wielki program „5 miliardów złotych”. Tyle chcemy, żeby ten program oferował. Ale nie jednorazowo 5 milirdów chcemy wyłożyć, tylko chcemy uzupełniać go na stałe na potrzeby remontów dróg, budowy, utwardzania dróg, które nie są w ogóle utwardzoone – wymienia minister

 

Zasady pozyskiwania tych pieniędzy mają być znacznie bardziej elastyczne, a dofinansowanie ma sięgać nawet 90%.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski