Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Muzyka, śpiew, taniec i radość [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 29 czerwca 2018 18:45

 

Barwnym korowodem ulicami Zduńskiej Woli, rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Folklor Świata. Uczestniczą w nim ludowi artyści z Węgier, Macedonii, Turcji, Ukrainy i Polski.

 

Już po raz dziewiąty, ulicami Zduńskiej Woli przeszedł barwny korowód, w trakcie którego ludowi tancerze i muzycy, prezentowali mieszkańcom miasta swoje nieprzeciętne umiejętności. Duże zainteresowanie budzą szczególnie artyści z zagranicy. Tym razem przyjechali z Turcji, Macedonii, Węgier i Ukrainy. Organizatorem Folkloru Świata jest Powiatowe Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, które chce w ten sposób przybliżyć mieszkańcom regionu sztukę ludową z różnych zakątków naszego globu.

 

- Przede wszystkim organizujemy dlatego, żeby Zduńska Wola, mieszkańcy Zduńskiej Woli mieli okazję zobaczyć, jak piękny jest folklor, jak piękne są tradycje nie tylko regionów polskich, ale folklor całego świata - mówi Joanna Jarosławska, dyrektor PCKSiR w Zduńskiej Woli

 

Jutro 13 zespołów z Polski i zagranicy będzie prezentować się w części konkursowej na PMOSie. Jedną z atrakcji, będzie wykonanie na 1000 głosów wraz z publicznością piosenki „Dwa serduszka, cztery oczy” - motywu przewodniego filmu „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego - zdobywcy tegorocznej Złotej Palmy w Cannes.

fot. Michał Cybulski

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: piątek, 29 czerwca 2018 19:03
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski