Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
„Centrum – 2018” [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 13 czerwca 2018 21:28Rozszczelniła się kolejowa cysterna a w jednym z zakładów wyciekł amoniak. To scenariusz ćwiczeń, jakie odbyły się w Zduńskiej Woli.

 

Rozszczelnienie kolejowej cysterny z paliwem i wyciek amoniaku w Browarze, po którym ewakuowano pobliską szkołę. To scenariusz zdarzeń 3-dniowych ćwiczeń Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Zduńskiej Woli. Ćwiczono skoordynowanie i skuteczność wielu różnych służb biorących udział w tego typu akcji

 

- Kader przyjeżdżając na miejsce zdarzenia potwierdził ten wyciek amoniaku. Zadysponował grupę specjalistyczną ratownictwa chemicznego w Łodzi oraz powiadomił Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. No i później były już typowe działania, czyli zabezpieczenie terenu, ograniczenie emisji chmury amoniakalnej poprzez rozstawienie kurtyn wodnych, poszukiwania poszkodowanego – wyjaśnia dowódca JRG Powiatowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli Łukasz Kapica.

 

Z kolei Leszek Błaszczyk ze zduńskowolskiego starostwa podkreśla, że scenariusz ćwiczeń trzymano w tajemnicy, by przećwiczyć faktyczną gotowość służb do tego typu akcji.

 

- Mieliśmy zaangażowanych ponad 150 osób w samym ćwiczeniu. Ale trzeba powiedzieć również, że koorelowaliśmy współpracę ponad piętnastu podmiotów. Od wielu spółek kolejowych poprzez straże pożarne, przez Urząd Gminy Zduńska Wola, przez Urząd Miasta Zduńska Wola. Jak widzicie, te ćwiczenia nie były na papierze, tylko realne: trzeba było te autokary zorganizować, trzeba było te dzieci ze szkoły wyprowadzić i wprowadzić – mówi Leszezk Błaszczyk ze starostwa powiatowego w Zduńskiej Woli.

 

Do rozpoznania zagrożeń po raz pierwszy użyto drona. Ćwiczenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Zduńskiej Woli wsparł Urząd Wojewódzki.


 

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski