Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Pływalnia powstanie – zapewnia prezes Szmyt
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 12 czerwca 2018 21:29Wszystko na to wskazuje, że krytą pływalnię w Zduńskiej Woli zbuduje warszawsko – łódzkie konsorcjum 2 firm, które zaoferowało najniższą cenę w rozstrzygniętym właśnie przetargu.

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli rozstrzygnęło przetarg na budowę krytej pływalni przy ulicy Kobusiewicza. Wpłynęły 2 oferty od 2 konsorcjów. Okazało się, że jedna oferta, za którą stoi konsorcjum warszawsko – łódzkie mieści się we wcześniejszych założeniach finansowych.

 

- Kwotę, którą przeznaczyliśmt na tę inwestycję, na poziomie 38 milionów, jedno z tych konsorcjów spokojnie się mieści w tej kwocie, a dokładnie jest to kwota poniżej 32 milionów złotych – mówi Grzegorz Szmyt, prezes MPWiK w Zduńskiej Woli.

 

A to, jego zdaniem oznacza, że bez względu na inne źródła finansowania, kryta pływalnia w Zduńskiej Woli na pewno zostanie wybudowana.

 

- Nawet w sytuacji, kiedy nie dostalibyśmy pieniędzy z ministerstwa sportu, to nasz montaż finansowy oparty na promesie, którą udzialił nam bank w wysokości 26 milionów, plus nasze 6 milionów ze spółki, to jest kwota 32 miliony, czyli w zupełności pokrywa - oczywiście mówimy o kwotach netto – w zupełności pokrywa nam rozpoczęcie i realizację tej inwestycji – dodaje Szmyt

 

MPWiK, który będzie nadzorował tę inwestycję, ma już grunt, pozwolenie na budowę, a gdy pkaże się, że konsorcjum spełnia wszystkie wymogi, by zrealizować tę inwestycję – także wykonawcę. Budowa ma rozpoczać się we wrześniu a jej finał przewidziano na rok 2020. 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski