Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Maksy Mila – już niedługo
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 10 czerwca 2018 12:5924 czerwca w Zduńskiej Woli wystartuje kolejny bieg – Maksy Mila. Zapisy już się rozpoczęły.

 

Bieg Maksy Mila rozegrany zostanie na symbolicznym dystansie ponad 16 kilometrów, dokładnie 16670 metrów – to numer obozowy Maksymiliana Marii Kolbego – patrona tego miasta i powiatu zduńskowolskiego. Najmłodsi pobiegną na dystansie 670 metrów. Bieg rozpocznie się przy Domu Urodzin św. Maksymiliana.

 

- Start jest właśnie przy muzeum Maksymiliana. Będzie przebiegał ulicamni miasta. Wybiegamy w takie tereny utwardzone i zrobimy to w dwóch pętlach i wracamy. Tutaj będzie start i tutaj będzie meta. (…) Mamy okazję wypromować miasto. Mamy okazję wypromować naszą grupęi zaprosić bardzo wielu uczestników z całej Polski. W tej chwili jest już na liście ponad sto osób, tak że bieg coraz bardziej jest popularny i bardzo chętnie zapraszamy do udziału - mówią członkowie Stowarzyszenia Biegam Bo Lubię, współorganizujący ten bieg.

 

Maksy Mila odbywa się także w innych miastach związanych z życiem świętego Maksymiliana - w Pabianicach, Teresinie i Oświęcimiu. W Zduńskiej Woli – mieście jego narodzin, odbędzie się po raz drugi. Zapisać się na bieg Maksy Mila można na stronie internetowej stowarzyszenia Biegam Bo Lubię.


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski