Reklama
23 Stycznia 2019 Środa
Dziś imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Do końca roku zostało 343 dni.
Reklama
Reklama

 
1 konkret - praca
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 07 czerwca 2018 18:09Działacze partii Nowoczesna w Zduńskiej Woli przedstawili swój pomysł na ożywienie gospodarcze miasta i powiatu. To pierwszy punkt z 10 konkretów dotyczących polepszenia życia mieszkańców, jaki zamierzają ogłosić.

 

Działacze Nowoczesnej w Zduńskiej Woli są autormi inicjatywy pod nazwą Mapa Potrzeb Powiatu Zduńskowolskiego, do której swoje sugestie mogli przez wiele miesięcy zgłaszać mieszkańcy. Teraz na podstawie tej mapy postanowili ogłosić 10 konkretów niezbędnych dla rozwoju Zduńskiej Woli. Pierwszy konkret niezbędny zduńskowolanom to według nich praca. Zauważyli że brak nowych miejsc pracy to jeden z największych problemów tego miasta i jego mieszkańców. Pomysł na poprawę tej sytuacji przedstawił Aleksander Guć.

 

- Uchwalenie planów zagospodarowania przestrzennego dla wszystkich gruntów inwestycyjnych, jakie na dzień dzisiejszy oferuje miasto. Przetłumaczenie obecnej strony miasta Zduńska Wola na języki obce. Nawiązanie współpracy z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości. Zatrudnienie na etacie prawnika, który będzie pomagał tym firmom przekopywać się przez gąszcz przepisów. Zobowiązanie Biura Rozwoju i Inwestycji do pozyskiwania i przygotowywania nowych gruntów inwestycyjnych. Zakup nowych gruntów, odpowiednie uzbrojenie, połączenie w większą całość. Proponujemy, żeby każde nowopowstałe przedsiębiorstwo na „dzień dobry” otrzymywało pół roku zwolnienia z podatku – wylicza Guć.

 

Działacze Nowoczesnej są przekonani, że dzięki takim rozwiązaniom Zduńska Wola stałaby się bardziej przyjazna dla przedsiębiorców. W najbliższym czasie zamierzają przedstawiać kolejne „konkrety dla Zduńskiej Woli”.

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski