Reklama
25 Marca 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
Do końca roku zostało 282 dni.
Reklama
Reklama

 
Wmurowali akt [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 23 maja 2018 21:14Wmurowano akt erekcyjny pod rozbudowę Zespołu Szkół im. Sylli i Kałużewskiego w Karsznicach.

 

Zespół Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karsznicach rozbudowuje się. Powstaną nowe sale dydaktyczne dla klas o profilach: hotelarskim, gastronomicznym oraz kolejowym – ze specjalnie zaprojektowaną bocznicą. Dziś nastąpiło uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod tę inwestycję, która jest już w trakcie realizacji.

 

- Mam nadzieję, że młodzież już w następnym roku szkolnym będzie mogła zdobywać swoją wiedzę praktyczną z przedmiotów zawodowych w nowocześnie wyposażonych pracowniach – mówi z satysfakcją Agnieszka Jaśkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Karsznicach

 

Rozbudowę szkoły o nowe sale doceniają także sami uczniowie. Zdają sobie sprawę, że dzięki temu lepiej nauczą się zawodu.

 

- Nie mieliśmy sali takiej dydaktycznej, na której moglibyśmy się uczyć podstawowych i praktycznych czynności, na przykład zastaw, ewentualnie, jak się poprawnie ścieli łóżko a przedmiotach zawodowych z technikum hotelarskiego. A taka sala nam naprawdę bardzo dużo pomoże, ze wględu na to, że będzie tam pomieszczenie prowizorycznego pokoju – mówi uczennica Paulina Sajda.

 

Razem z aktem erekcyjnym, w ścianę nowego skrzydła budynku wmurowano także bieżące wydanie lokalnego dziennika, kwartalnik powiatowy, znaczek z wizerunkiem św.Maksymiliana Klbego – patrona powiatu, a także ulotki na temat szkoły oraz tej inwestycji.

 

 

 

 

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski