Reklama
23 Stycznia 2019 Środa
Dziś imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Do końca roku zostało 343 dni.
Reklama
Reklama

 
Prezydent nie chce zwierząt w cyrkach
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 17 maja 2018 21:29


Prezydent Niedźwiecki odpowiedział na apel działaczy .Nowoczesnej, w sprawie przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt. (Film - wkrótce na www.TelewizjaCentrum.pl)

 

Działacze partii Nowoczesna wystosowali otwarty apel w formie manifestu do władz Zduńskiej Woli, by zakazać występów tym mieście cyrkom wykorzystującym zwierzęta. Prezydent Niedźwiecki odniósł się dzisiaj do ich propozycji i nazwał ją interesującą. Zapowiedział także poparcie dla tej inicjatywy, bo jak stwierdził - nadeszła pora, by cyrk ewoluował, by przedstawienia takie ograniczały się do występów artystów cyrkowych, a nie zwierząt. Dlatego od tej pory na terenach podległych miastu nie będzie takich występów.


- My w Zduńskiej Woli też skłaniamy się ku temu, żeby tego typu przedstawienia odbywały się bez udziału zwierząt na przestrzeniach publicznych miasta i zachęcamy również tych, którzy są właścicielami terenów prywatnych, żeby nie wyrażali zgody, albo kierowali pytaie do organizatorów, czy w trakcie tych przedstawień będą zwierzęta. Jeżeli będą, to ja takiej zgody wyrażać nie będę - zadeklarował prezydent Piotr Niedźwiecki

 

Prezydent Zduńskiej Woli wyraził nadzieję, że inicjatywa ta spotka się ze zrozumieniem także ze strony samych artystów cyrkowych.


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: czwartek, 17 maja 2018 21:37
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski