Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Zagrali w „Miasto...”
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 14 maja 2018 17:04

Młodzież ze szkół średnich zagrała w „Miasto dwóch herbów”. Możliwe są w przyszłości mistrzowstwa Zduńskiej Woli w tę grę.

 

Rozgrywki w grę planszową „Miasto dwóch herbów” zorganizowało Muzeum Historii Miasta w Zduńskiej Woli. Grę wymyśliło przed dwoma laty troje wolontariuszy: Igor Wiśniewski, Szymon Bartos i Aleksandra Makowska. Stylizowana jest na grze Eurobussines. Bawi, ale przede wszystkim uczy historii tego miasta.

 

- Podobnie jak w grach Eurobussines, Monopoly, zakupuje się miejsca, które w Zduńskiej Woli są, tylko że różnica przede wszystkim jest w tym, że zaczynamy grę od momentu założenia miasta, czyli można kupić na samym początku różne pola uprawne, różne miejsca związane zpoczątkami miasta. W następnych etapach przechodzi się na kolejną trasę, gdzie już rozwija się przemysł i te nasze pola zmieniają się wtedy w zależności od tego co wcześniej kupiliśmy, w różne kamienice, fabryki - wyjaśnia Gabriela Górska ze zduńskowolskiego muzeum.

 

W grze „Miasto Dwóch herbów” biorą udział drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych. Wczoraj odbył się ćwierćfinał. Finał turnieju nastąpi za miesiąc podczas w Dni Zduńskiej Woli.


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: środa, 16 maja 2018 19:50
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski