Reklama
26 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Do końca roku zostało 281 dni.
Reklama
Reklama

 
Znów opanowali miasto [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 13 maja 2018 07:42Pojawili się nagle... Były ich setki... Główna ulica miasta zaroiła się od stalowych rumaków.. (Film - wkrótce na www.TelewizjaCentrum.pl)

 

Zbliżała się godzina 15:00. Byłem akurat naprzeciwko Ratusza. Dało się wyczuć, że „coś wisi w powietrzu”, coś się niedługo wydarzy.. Ludzie spoglądali w dal ulicy Łaskiej, przystawali, rozmawiali, niektórzy pokazywali innym coś palcami. Gdzieniegdzie otwierały się okna kamienic i ktoś wyglądał na chwilę. Z każdą chwilą narastało coraz głośniejsze dudnienie, basowy warkot. W pewnym momencie, właśnie od strony ulicy Łaskiej dosłownie wlała się na plac Wolności rzeka motocykli. Sunęły wolno, majetatycznie, jakby pozwalając mieszkańcom, którzy przystanęli na chodnikach i wyglądali z okien, napoić się do syta swoim widokiem.. Wielkie, majestatyczne chopery, ale także Romety i motorynki, ścigacze, WSKi, trójkołowce, kłady, motocykle rodem z amerykańskich szos i dróg PRLu, lub przedwojennych ulic. Był nawet pomarańczowy „maluch” i dwa „trampki”. A na motocyklach easy riders w skórach, hustach, kaskach lub z rozwianymi włosami, uśmiechający się do ludzi i machający im (niektórzy nawet jadąc przybijali z nimi piątki).

 

- To trudno opisać prostymi słowami – powiedział mi Tomek, jeden z uczestników parady, gdy zapytałem go o to, jak to jest „być motocyklistą” - Trzeba jeździć motocyklem, być wśród motocyklistów, żeby ich zrozumieć. Ta miłość do motocykli nie przemija, mimo że mamy samochody, w których nie pada na głowę. Ale jednak szum wiatru, te przysłowiowe muchy w zębach.. coś jednak w tym jest, że tak wszyscy do tego lgniemy. I jest taka brać motocyklowa, ludzie wspólnie się spotykają, mają wspólne zainteresowanie i o to chodzi – prawda?..

 

 

 

 

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski