Reklama
26 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Do końca roku zostało 281 dni.
Reklama
Reklama

 
Rusza Budżet Obywatelski 2019
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 10 maja 2018 19:36Zduńska Wola przygotowuje się do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Podział na kategorie, na które można będzie składać wnioski i głosować, pozostanie bez zmian. Zatem co się zmieni?

 

Prezydent Piotr Niedźwiecki wydał dziś zarządzenie w sprawie uruchomienia procedury budżetowej na 2019 rok. Zapowiedział, że władze będą starały się systematycznie zwiększać pulę środków przeznnaczonych na ten cel.

 

- W tym roku to blisko 760 tysięcy złotych. Pragnę zapewnić, że będziemy starali się zwiększać tę pulę środków i w projekcie budżetu na rok 2019, który będzie jeszcze przygotowywany przez nas, zapewnimy środki w wysokości 1 miliona złotych – powiedział prezydent

 

Władze chcąc zachęcić mieszkańców do aktywniejszego włączenia się w decydowanie o tym, na jakie cele zarezerwowane pieniędze będą przeznaczone, zamierzają wprowadzić internetowe głosowanie przy pomocy platformy e-urząd oraz dodatkowe miejsca, do papierowego głosowania. Propozycje do realizacji w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego zduńskowolanie mogą zgłaszać od 24 maja do końca czerwca. We wrześniu odbędzie się głosowanie na zakwalifikowane projekty.

 

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski