Reklama
26 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Do końca roku zostało 281 dni.
Reklama
Reklama

 
Remont basenów – będzie droższy
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 09 maja 2018 19:28


Rada Miasta Zduńskiej Woli na wniosek władz, zdecydowała o przeznaczeniu dodatkowych pieniędzy na modernizację odkrytych basenów.

 

Decyzja Rady ma związek z faktem, że do przetargu na wykonawstwo przystąpiła tylko jedna firma, która w dodatku zaoferowała cenę 2 mln. 300 tysięcy złotych, czyli aż o 600 tysięcy przekraczającą kwotę zarezerwowaną na ten cel w budżecie. Władze miasta poprosiły więc radę o dodatkowe pieniądze, bo powtórzenie przetargu, a tym samym wydłużony czas przygotowania inwestycji, praktycznie uniemożliwiłoby oddanie do użytku tego lata choćby jednej niecki.

 

- Ponieważ trzy firmy oglądały potencjalny plac budowy, a tylko złożyła ofertę, doszliśmy do wniosku, że skomplikowanie tego zadania, czyli prowadzenie zadania etapami, prowadzenie zadania w czasie korzystania z obiektu jest naprawdę olbrzymią trudnością. Ale również znaczną trudnością jest pozyskanie odpowiednich urządzeń technologicznych, w które te baseny otwarte muszą być wyposażone. Wykonawca musi wykonać stosowne dokumentacje, uzyskać wszelkie opinie i uzgodnienia. Więc tego czasu generalnie nie ma wcale – mówi Beata Turlakiewicz, wiceprezydent Zduńskiej Woli

 

Wspólna decyzja radnych i władz miasta spowoduje, że plac budowy na MOSiRze będzie mógł zostać przekazany wykonawcy już w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Aktualizowany: środa, 09 maja 2018 19:39
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski