Reklama
19 Lutego 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
Do końca roku zostało 316 dni.
Reklama
Reklama

 
Rolnicy zablokują drogi?
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 04 maja 2018 11:39


Do kolejnego strajku na drogach, tym razem na 9 maja przygotowuje się Unia Warzywno – Ziemniaczana. Tym razem ma on mieć znacznie ostrzejszą formę niż wcześniej i ma objąć swoim zasięgiem znacznie większy obszar – aż do Zduńskiej Woli.

 

Zapowiadany protest to zdaniem przedstawicieli Unii Warzywno – Ziemniaczanej efekt braku zadowalających wyników rozmów rolników z rządem, toczących się od paru tygodni w Ministerstwie Rolnictwa, na temat wstrzymania importu tanich warzyw z zagranicy i podniesienia cen warzyw w skupie.

 

- Rozmowy zostały w tym samym miejscu co przedtem – mówi rozgoryczony Michał Kołodziejczak, prezes Unii Warzywno – Ziemniaczanej i zapowiada kolejną akcję protestacyjną, lecz tym razem zakrojoną już na dużo większą skalę niż przedtem.

 

9 maja od 10:00, przez cały dzień, rolnicy mają protestować stacjonarnie we Wróblewie. Będą blokować jezdnię i tylko sporadycznie mają przepuszczać samochody. Ale dodatkowo mają również wyjechać ciągnikami na drogi krajowe na 12 i 83 a nawet na fragment drogi wojewódzkiej nr 482 biegnący przez Zduńską Wolę. Możliwe więc, że aż do tego miasta sięgnie akcja protestacyjna, która może spowodować bardzo poważne utrudnienia lub nawet zupełny paraliż ruchu na głównych drogach pomiędzy Zduńską Wolą, Sieradzem i Błaszkami.

 

Poprzednie 4 akcje protestacyjne, które Unia Warzywno – Ziemniaczana zorganizowała w pierwszej połowie marca we Wróblewie, Warcie i Błaszkach, ograniczały się do rotacyjnego blokowania jezdni w ciągu 2 godzin, przy czym samochody, co kilkanaście minut lub co pół godziny, były przepuszczane. Tym razem ma być inaczej.

 

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: sobota, 05 maja 2018 06:28
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski