Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Maturzyści – wystartowali [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 04 maja 2018 10:29Egzaminem z języka polskiego rozpoczęły się tegoroczne matury.

 

Dziś rozpoczęły się matury 2018. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich dziś o 9:00 rozpoczęli je egzaminem pisemnym z języka polskiego. W powiecie zduńskowolskim przystąpiło do matury dokładnie 599 ucznuiów: 138 w I LO, 96 w II LO, 155 w Elektroniku, 60 w ZSZ nr 1, 73 w ZSR CKU w Wojsławicach, 77 w ZS w Karsznicach. Tuż przed wejściem na salę, towarzyszyły marurzystom różne emocje.

 

- Na przykład u mnie, pełen luz. Na spokojnie: sobie wchodzę, piszę i wychodzę i jest super – mówi Antoni Nowak z II B II LO. Zapytany o to, czy uczył się tuż przed maturą, stwierdził, powtarzał ale już tylko niektóre rzeczy.

- Ja mam podobnie – twierdzi jego kolega z klasy Kacper KunertNie ma się czego bać. Może stres trochę jest, ale damy radę – zakończył optymistycznie. Odnośnie nauki tuż przed maturą, Kacper stwierdził, że uczył się przez całe 3 lata, więc teraz już nie musiał.

Ich koleżanka Weronika Nowak, była z kolei w tej grupie osób, które znacznie bardziej się dziś stresowały: - Jestem zestresowana. Zaraz wchodzimy na salę. Stresuję się, ale zobaczymy jak to będzie. Ten stres jest na pewno motywujący, ale też nie jestem pewna czy wszystko wiem. Więc to jest takie pomieszane. Nie wiem, czego się spodziewać w ogóle – powiedziała. Weronika na ostatnią chwilę przedmaturalnej nauki zostawiła sobie strzeszczenia lektur, żeby „najbardziej mieć to w głowie”.

 

Co maturzystom wolno podczas egzaminu? Co mogą wnieść na salę oprócz długopisów i dowodów tożsamości?

 

- Nie mogą mieć telefonów komórkowych, nie mogą mieć żadnych pomocy. Piszą czarnym długopisem. Wszystko bez zmian. Ewentualnie woda mineralna, ale kanapek nie mogą mieć – mówi Anna Gabriel - dyrektorka II LO w Zduńskiej Woli dodając, że maskotek na taki aegamin nie można przynosić już od dawna.

 

7 maja maturzyści pisać będą matematykę. Dzień później język obcy. I tak dalej, aż do 23 maja. Równolegle, od 5 do 25 maja trwać będą egzaminy ustne.


 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski