Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
„Niech się święci 1 maja” [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 02 maja 2018 07:35Czerwone flagi i emblematy SLD zastąpiły proporczyki w barwach Unii Europejskiej. Bo to właśnie 14. rocznica wstąpienia Polski do UE była wiodącym tematem przemówień podczas pierwszomajowej manifestacji w Zduńskiej Woli. (Film - na www.TELEWIZJACENTRUM.pl)

 

Zduńska Wola obok Łodzi była drugim miastem w naszym województwie, gdzie Sojusz Lewicy Demokratycznej zorganizował pierwszomajowy pochód. Poprzedziła go manifestacja na placu Wolności, pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, w której wzięli udział m.in.: prezydent miasta z żoną, wicestarosta powiatu, przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji. Był także wiceprzewodniczący SLD Tomasz Trela. W trakcie wystąpień pojawiły się odniesienia polityczne do obecnej sytuacji w kraju, krytykujące partię rządzącą, ale podkreślano przede wszystkim, że te obchody są nie tylko hołdem złożonym ludziom pracy, lecz mają przypominać o znaczeniu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 

- W 2004 roku, 1 maja państwo polskie zostało włączone do rodziny wolnych narodów europejskich. Przez ten czas Polska a także Zduńska Wola zmienia się na lepsze. Jesteśmy na placu Wolności, który jest symbolem miasta i bardzo cieszę się, że właśnie z udziałem środków z Unii Europejskiej odbudowaliśmy Ratusz a także wyremontowaliśmy 5 kamienic. Jako miasto mamy ambicje korzystania z środków z Unii Europejskiej – powiedział prezydent Piotr Niedźwiecki

 

Przewodniczący Powiatowych struktur SLD Henryk Leśniczak przyznał, że organizowane przez jego partię manifestacje mogą kojarzyć się mieszkańcom z dawnymi pierwszomajowymi pochodami. Uważa jednak, że są to zupełnie inne manifestacje niż przed laty.

 

- W tej chwili jest dowolność i każdy kto chce, uczestniczy w tych pochodach. Kiedyś bywało różnie i tutaj zgadzam się w pełni, że przymus był, jeśli chodzi o uczestnictwo w tych pochodach. My póki co, będziemy te tradycje podtrzymywać, jeszcze nie wiem na jak długo. Ale my, jako Sojusz Lewicy Demokratycznej chcemy się pokazać mieszkańcom Zduńskiej Woli, że istniejemy, fukncjonujemy i coś dla tych mieszkańców robimy – mówi Henryk Leśniczak, szef lokalnych struktur SLD

 

Po manifestacji, nieco ponad 100-osobowa grupa sympatyków lewicy przeszła główną ulicą miasta pod pomnik „poległych w walce o niepodległość”, gdzie złożono kwiaty. 1-majowe uroczystości w Zduńskiej Woli zakończył piknik Europejski na PMOSie.

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: środa, 02 maja 2018 11:18
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski