Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Powstaną nowe mieszkania?
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 11:40Możliwe, że budownictwo mieszkaniowe w Zduńskiej Woli wreszcie ruszy z miejsca. Szansą na to ma być spółka celowa miasta Zduńska Wola z Bankiem BGK.

Po kilku latach przerwy, miasto na zasadach spółki celowej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, chce zbudować na osiedlu Południe 74 mieszkania. Na piątkowej sesji, radni przegłosowali uchwałę intencyją w tej sprawie, choć jak twierdzi jeden z liderów opozycyjnego PiSu Witold Gwiazda, była ona zupełnie niepotrzebna. Ponadto przekonuje, że to jego ugrupowanie jest autorem pomysłu na te mieszkania.

 

- To jest koncepcja, kórą my jako radni od czterech lat forsujemy. Prezydent ją po prostu zaadoptował nie do końca w taki sposób, jak my tłumaczymy prezydentowi od dwóch lat. W związku z tym dokonaliśmy delikatnej korekty. Natomiast warto też dodać, że uchwała jaką podjęliśmy kompletnie nie jest potrzebna. To tylko wyznacza kierunki działania, bo wiadomo że prezydent i tak robi co chce.

 

Radni Platformy zwracają z kolei uwagę, że uchwała, może i mało znacząca, to jednak symbolicznie ma szansę otworzyć w Zduńskiej Woli nowy rozdział budownictwa mieszkaniowego.


- Od trzech lat w zasadzie, klub Prawa i Sprawiedliwości, prezydent miasta przepychają się – jeśli chodzio budownictwo mieszkaniowe w Zduńskiej Woli. My nie możemy wyjść krok naprzeód. Są coraz to nowe propozycje, nowe formuły. My tracimy czas i pieniądze przede wszystkim na debatowaniu, czy jest słuszna koncepcja czy nie - mówi radny PO Paweł Szewczyk

 

Jeśli władzom miasta uda się przeprowadzić wszystkie niezbędne procedury, budowa 74 nowych mieszkań przy ulicy Karłowicza na osiedlu Południe mogłaby rozpoczać się jeszcze w tym roku.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski