Reklama
23 Stycznia 2019 Środa
Dziś imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Do końca roku zostało 343 dni.
Reklama
Reklama

 
Piwko pod chmurką?
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 26 kwietnia 2018 22:15Działacze partii Nowoczesna w Zduńskiej Woli chcą, by w tym mieście został wyznaczony teren do spożywania alkoholu pod chmurką.

 

Wprawdzie ustawa o wychowaniu w trzeźwości zakłada, że w miejscach publicznych nie można spożywać alkoholu. Jednak daje możliwość radom miast i gmin wyznaczenia terenu w którym taki zakaza nie będzi obowiązywał. Działacze Nowoczesnej zaproponowali, by w Zduńskiej Woli taki teren był pomiędzy ulicami Piwna – Złotnickiego – Kolbego.

 

- Teren wskazany w projekcie jest jednym z atrakcyjniejszych miejsc w naszym mieście ze względu na obecność zieleni, czy oddalenia od ścisłego centrum miasta. W bliskiej odległości prowadzona jest działalność branży rozrywkowej, gastronomicznej, spożywczej. Zalegalizowanie spożywania napojów alkoholowych w tym miejscu, to tak naprawdę usankcjonowanie faktycznej sytuacji, która ma miejsce – wyjaśnia Patryk Lorenc, z Nowoczesnej.

 

Działacze Nowoczesnej zamierzają wystąpić do Rady Miasta z odpowiednim projektem uchwały i postulatem zakupu z budżetu kilku ławek i koszy na śmieci. Uważają, że dzięki tej inicjatywie Zduńska Wola stałaby się miejscem bardziej przyjaznym dla swoich mieszkańców.

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski