Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
X Wtoopa [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 21 kwietnia 2018 12:30

 

W Wojsławicach trwa 10. Amatorski Festiwal Teatralny „Wtoopa”. Na scenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego prezentują się teatry z różnych zakątków Polski, między innymi z Tarnowa, Zabrza, Zielonej Góry. Gościem Wtoopy był aktor Rafał Królikowski.

 

Festiwal Teatralny Wtoopa organizowany jest w różnych miastach Polski. W zeszłym roku po raz pierwszy zagościł w Zduńskiej Woli a teraz w pobliskich Wojsławicach. Na Wtoopę ściągnęło do Wojsławic wielu młodych miłośników sztuki żywego słowa, którzy podkreślają, że to wyjątkowy festiwal.

 

- Każdy tak na luźno podchodzi, każdy jest miły dla siebie. Nie ma wrogości między grupami. Tu sama atmosfera robi bardzo dużo. Jestem już piąty raz na Wtoopie i mogę jeździć na każdą – mówi Konrad, jeden z uczestników

 

Na widowni są również instruktorzy, reżyserzy, słowem teatralni „wyjadacze”, na przykład bardzo znany i ceniony w środowisku teatralnym Jerzy Kaszuba, który nie ukrywa, że Wtoopą jest po prostu zachwycony.

 

- Jak przyjechałem, to byłem po prostu zachwycony. Ponieważ ja tu jestem po raz pierwszy na Wtoopie. I myślę sobie tak: że w innych miejscach w innych miejscach usycha ten teatr amatorski z różnych powodów. A tutaj, normalnie wszystko kwitnie.

 

Gościem specjalnym Wtoopy był aktor Rafał Królikowski, który przekonywał, że każdy powinien spróbować swoich sił w teatrze

 

- Patrząc na rozwój, na edukację młodych ludzi, myślę, że każdemu taki kontakt z teatram by się przydał. Na was patrzę z zachwytem i trzymam kciuki, że tym się zajmujecie – mówił do uczestników festiwalu, ze sceny Rafał Królikowski.

 

Każdy dzień festiwalu rozpoczyna się od teatralnych warsztatów. W trakcie całej Wtoopy prezentuje się 9 grup teatralnych. Orócz Zduńskiej Woli także z Tarnowa, Zielonej Góry, Dzierżoniowa, Rogoźna, Piotrkowa i Zabrza. Organizatorzy festiwalu: Zespół Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli, Stowarzyszenie Kulturalno - Sportowe "Talent, Powiat Zduńskowolski oraz Powiatowe Centrum Kultury Sportu i Rekreacji.   


 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski